Happy New Year 2023

Nowy Rok 2023

Sylwestrowe szampany opróżnione, fajerwerki za oknem wreszcie ucichły, a to oznacza, że powitaliśmy nowy 2023 rok. Sobie a przede wszystkim Wam życzę, by był on lepszy od poprzedniego i nieco gorszy od następnego.

1 stycznia to jednocześnie urodziny bloga Koyomi. Tego dnia, w 2020 roku opublikowałem pierwszy urodzinowy wpis o Battle Arena Toshinden. Wiele się działo przez te dwa lata, także w świecie gier, także na moim blogu. Oto garść statystyk z mijającego roku:

  • Fanpage na Facebooku obserwuje 335 osób (wzrost o 60%)
  • Wizyt na stronie koyomi.blog: 1282 (wzrost o 195%)
  • Opublikowanych wpisów: 62
  • Top 3 Najpopularniejszych postów na Facebooku:
  • Najpopularniejszy wpis na blogu: Diablo (tutaj ciekawostka, bo to wpis z ostatniego dnia roku 2021)

Zmiany… Od dwóch lat nieustannie widzimy się w piątki, początkowo co drugi a od zeszłego roku już co tydzień. Ma to swoje zalety: piszę i staram się ogrywać starocie tak regularnie, że już bardziej chyba nie się da. Są jednak wady, o których pisałem w ubiegłorocznym podsumowaniu: czasem naprawdę ciężko jest znaleźć grę, która tego konkretnego dnia miała premierę, a jednocześnie dzień wcześniej lub później mamy bardzo znany tytuł, który na dodatek obchodzi okrągłą rocznicę.

Dlatego w 2023 roku postanowiłem nieco zmienić podejście. Przypominam, że dzieli nas ćwierć wieku od roku 1998; przez wielu, także przez mnie, uważanego za najlepszy rok w historii gier wideo. Będziemy zatem mieli mnóstwo okazji, aby świętować okrągłe 25 lat od premiery wielu wspaniałych tytułów. Żeby nic ciekawego nie przegapić, zmienię częstotliwość wpisów. Od dziś będą mniej regularne, pojawią się, gdy tylko nadarzy się okazja. Dalej będzie to jednak minimum raz w tygodniu. Najbliższy jubileusz już jutro, choć tym razem nie będzie to jeszcze ćwierćwiecze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *